Lajm i mirë vjen nga Italia, në qytetin ku shpërtheu koronavirusi për herë të parë s’ka pacientë të infektuar.

Pas 3 javesh sot Codogno shenon asnje te prekur nga virusi dhe ky eshte nje lajm i mire.Te gjithe jane ne shtepia dhe te gjithe po ruhen nga prekja e virusit.Keshtu duhet te ndodh dhe ne Shqiperi qe njerezit duhet te vete izolohen per te larguar virusin.

“Jemi shumë të lumtur për këtë dhe është një rezultat shumë i mirë”- ka thënë kryetari i bashkisë së Codogno, në provincën e Lodit, Lombardi e cila është zona e parë e prekur nga koronavirusi.Shpresojme qe te behem me mire.

Ne 22 shkurt eshte shpallur rasti i pare ne Codogn ku u infektua një 38vjecar i cili për 2 javë nga qenë në reaminacion.

38-vjecari vetëm ditën e djeshme arriti të marr frymë vet pa nevojën e aparaturave dhe ky eshte nje lajm i mire qe shume te infektuar po marrin fryme. Ai ishte pacienti numër 1 dhe as sot nuk është gjetur ende pacienti zero nga ku shpërtheu dhe virusi.

Kujtojmë që në Itali numri i të prekurve ka arritur mbi 10 mijë, nga ku 8514 të sëmurë aktualisht dhe 1204 të shëruar.