Lajm i hi.dhur për Aleksandër Vuçiç/ Djali i tij infe.ktohet me Koro.navi.rus! Gjendja e tij shëndetësore ështe e rend

Serbia ka rritje te te infektuarve me koronavirus. Nje nga ata eshte dhe
djali i Aleksandër Vuçiç është prekur nga koronavirusi dhe gjendja e tij eshte stabilizuar.

Ky lajm është konfirmuar nga vetë presidenti Serb Vuçiç i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale njoftoi mbi gjendjen shëndetësore të djalit të tij te prekur nga ky virus dhe te gjithe duan te dine se si eshte gjendja e tij.

Djali i tij i madh Danilo ka dalë pozitiv me koronavirus dhe është transferuar menjehere në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Beograd për shkak të gjendjes së tij shëndetësore jo te pelqyeshme dhe te gjithe mjeket jane duke pare duke qendruar para tij .

Shpresojme qe ta kaloj kete gjendje te rende qe eshte.