Home TE NDRYSHME LAJM I FUNDIT/ Zjarr i madh në jug të Shqipërisë, evakuohen të...

LAJM I FUNDIT/ Zjarr i madh në jug të Shqipërisë, evakuohen të gjithë banorët, flakët nuk komandohen

597
0

SARANDË– Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë fsahtin Aliko në bashkinë Finiq. Mësohet se të gjithë banorët e fshatit Aliko janë evakuuar nga fshati pasi flakët rrezikojnë edhe banesat e tyre.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikëset e bashkive Finiq, Sarandë dhe Delvinë që po punojnë për shuarjen e flakëve.

Deri më tani është raportuar për dëme të mëdha materiale pasi janë djegur hektarë të tëra me pyje, por nuk ka persona të lënduar.