Lajm i Fundit/ Tërmet 6 ballë, raportohet për dëme, ja epiqendra afer vendit tone

Një lëkundje tejet e fortë ka tronditur sot Kretën në Greqi. Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.8 i shkallës rihter.

Mediat vendase bëjnë me dije se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 09:17 të mëngjesit të sotëm, 22 km në veriperëndim të Arvit dhe 78 km në jug të Heraklion.

Nga ana e tij, Instituti Euro-Mesdhetar vlerëson dridhjen në 6.5 Rihter, ndërsa thuhet se ka dëme të banesave.