LAJM I FUNDIT/ Njoftimi zyrtar nga DASH, pak më parë shpalli Berishën ‘non grata’, sot jep lajmin e rëndësishëm për Edi Ramën

DASH ka dhënë pak më parë njoftimin zyrtar se në orën 17:30 Kryeministri Edi Rama do të takohet me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Dyshja do të takohen në Belgjikë.

Blinken ka udhëtuar drejt Belgjikës dhe në axhendën e publikuar nga vetë Departamenti Amerikan i Shttit, shihet se numri një i DASH, ka rezervuar dhe një takim me kreun e qeverisë, Edi Rama.

Ditet ne vazhdim do mesohet se per cfare ka sherbyer takimi dhe cfare eshte thene.