LAJM I FUNDIT/ Mbyllet numërimi në qarkun e rëndësishëm, PD thyen parashikimet

0
378

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Qarkun e Kukësit. Partia Demokratike ka dalë forcë e parë me 24071 vota në total ose 62.2% kundrejt 13865 votave ose 35.8%. Ndërkohë 2188 vota kanë rezultuar të pavlefshme. LSI-ja është lënë pas nga PSD-ja dhe LRE.

Bashkia Kukës

PD-AN 12852

PS 8091

PSD 119

LRE 116

LSI 36