Home TE NDRYSHME Kryeministri Rama jep lajmin e mire: Merr fund pritja, brenda Viti te...

Kryeministri Rama jep lajmin e mire: Merr fund pritja, brenda Viti te Ri do te…

1287
0

Keto dite vijne lajme te mira edhe pertej koronavirusit.

Per te gjithe ata te cileve u eshte prishur shtepia prej termeteve qe kaloi Shqiperia, kryeministri Edi Rama ka lajme te mira.

Ai i ka garantuar te gjithe se ne ditet ne vijim do te pajisen me kontratata te gjithe kryefamiljaret qe u jane prishur shtepite nga termeti.

ME tej Kryeministri ka treguar se ka filluar puna per ndertimin e banesave dhe apartamenteve e ndersa brenda vitit te ri do te fillojne qe te futen banoret neper shtepi te reja.

“Vijon puna në kantier ndërtimi, me një plan të ri zhvillimi, shkolla e re, parku i ri, 45 apartamente si dhe 132 shtëpi të reja, do të ndërtohen duke i ndryshuar jetën njerëzve në Krujë.
Punimet po ecin me ritme të larta ndërsa të gjithë banorëve do tu lidhet kontrata për shtëpitë e reja”, shkruan Rama.