Home TE NDRYSHME Krenari e madhe/ Eduarti i Arbanës ngre lart emrin e shqiptarëve: Ja...

Krenari e madhe/ Eduarti i Arbanës ngre lart emrin e shqiptarëve: Ja cfarë ka bërë në Serbi

302
0

duart Grishaj është i pari regjisor shqiptar që xhiron një film shqiptar në Serbi. Këtë e ka bërë të ditur sot Arbana Osmani përmes një postimi në Instastory ku shprehet e emocionuar për këtë arritje të partnerit.

“7productions dhe Eduart Grishaj duke xhiruar në Serbi një film shqiptar është një emocion më vete. Gjithashtu urime Eduartit tim që qenka regjisori i parë shqiptar që xhiron një film shqiptar në Serbi”,-shkruan Arbana.

Kujtojmë që pak ditë më parë në xheshin e xhirimeve, Eduarti mori një surprizë kur Arbana i çoi vogëlushin e tyre Diell për t’i sjellë fat.