Home TE NDRYSHME Koronavirusi në 24 orë, tjetër rekord rastesh të reja në vendin tone.Ekspertet...

Koronavirusi në 24 orë, tjetër rekord rastesh të reja në vendin tone.Ekspertet po pergatisin mbylljen

207
0

489 raste nga 1 mijë e 954 testime tashme jemi ne zonen e kuqe.

Në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 89 raste në Tiranë, 41 raste në Korçë, 38 raste në Lushnje, 31 raste në Krujë, 28 raste në Durrës, 26 raste në Gjirokastër, 24 raste në Fier, 18 raste në Shkodër, Lezhë, 16 raste në Kurbin, 14 raste në Malësinë e Madhe, 13 raste në Vlorë dhe Gramsh, 12 raste në Tropojë, Sarandë, Kuçovë, 11 raste në Librazhd, 9 raste në Kukës dhe Pogradec, 8 raste në Kavajë, 6 raste në Elbasan, Berat, Mallakastër, Tepelenë, 5 raste në Mat, 4 raste në Përmet, 3 raste në Devoll, Mirditë, Kolonjë, 2 raste në Skrapar, nga 1 rast në Has, Bulqizë, Peqin.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 165 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 11,861 që nga fillimi i epidemisë.

Ndaj tani pritet mbyllja e vendit.Ekpertet po paralajmerojne se nese vazhdon keshtu pritet mbyllja.