Perkeqesohet gjendja e kryeministrit Britanik Boris Johnson/ Ja cfare thone doktoret se si

Boris Johnson u shtrua në spital per kurim te metejshem 10 ditë pas testimit pozitiv për koronavirus. BBC e raporton atë. Kryeministri britanik nuk ka kaluar simptomat në këto ditë, duke vazhduar të shfaqë ethe dhe kollë.

“Me këshillën e mjekut të tij, kryeministri hyri në spital për t’iu nënshtruar analizave,” njoftoi një zëdhënëse e Downing Street. “Kjo – siguroi ajo – është një masë paraprake pasi kryeministri vazhdon të ketë simptoma të vazhdueshme të koronavirusit 10 ditë pasi doli pozitiv” shtoi zëdhënësja. “Boris JOhnson faleminderom stafin NHS (Shërbimi Kombëtar i Shëndetit Britanik) për punën e jashtëzakonshme të vështirë që ata po bëjnë dhe i kërkon popullatës të vazhdojë pas rekomandimit të qeverisë për të qëndruar në shtëpi, per te shpetuar jetet e tyre.

Shpresojme qe te sherohet sa me shpejte.