Koronavirus/59 vjecarja tregon cpo heq nga spitali: Të dhe mb i gjithe trupi, ndersa temperatura te …

Nje punonjëse socio sanitare tregon ekpseriencen me virusin e marre.Ajo eshte 56 vjec dhe ndodhet ne repartin e semudnjeve infektive.

Aleksdra tregon përvojën e saj duke shkruar në celular, për të cilin thotë se është e vetmja lidhje që ka me botën, njoftonm Corriere della Sera.

“Une jam shtruar prej 10 ditësh ne karantine. Gjendja ime është përkeqësuar: në dy raste thuajse jam venitur. Jam në shtrat me oksigjen Dhe prej dy ditësh nuk kam më temperaturë, por mushkëritë kanë nevojë për ndihmë”.

Ajo tregon momentin kur mësoi se kishte dalë pozitive me koronavirus.Dhe ishte cast i veshtire.Dhe mosha ben te veten.Ky virus i rendon shume te moshuarit ndaj duhet te keni kujdes.

“Pata temperaturë pas një nate në punë. Dhimbje kockash, një kollë të lehtë dhe mora takipirinë, njëlloj si për gripin. Por nuk po shërohej. Çdo ditë bëhesha edhe më keq. Telefonova 112, por nuk kisha patur kontakte me persona të sëmurë. Pas 9 ditësh temperaturë të lartë, fëmijët e mi telefonuan paksa të zemëruar.

E pyetur se çfarë ndodhte përreth Alessandra është përgjigjur:

“Nuk pranohet asnjë vizitë. Dhoma ka dy shtretër, por televizori është i kthyer nga krevati tjetër. Koha nuk kalon. Mjekët vijnë në mëngjes për vizitë. Janë të sjellshëm. Edhe personeli, por kanë predispozitën të hyjnë sa më pak në dhomë. Shpesh trokasin në xham. Ndërkohë në shtratin tjetër qëndron një zonjë shumë më e re. E shtruar prej 12 ditësh. Është rënduar dhe nuk arrijmë të flasim. Madje nuk arrijmë as të hamë. Vetëm 2 lugë dhe të vjen për të vjellë”, shkruan ajo në celular.