Konfirmohet rasti i parë në Greqi, një e re me koronavirus.Ja cpo ndodh atje

Ministria e Shëndetësisë Greke konfirmon te prekuren e pare me koronavirus por ajo ishte nje 38 vjecare dhe pas analizave doli pozitive.

Vajza eshte nga Selaniku dhe cdo gje eshte ne kontroll ku ajo eshte ne gjendje te mire.

Sipas drejtuesit të Ekipit të Sëmundjeve, Sotiris Tsiodras, 38-vjeçarja është në gjendje të mirë në Spitalin AHEPA dhe tashmë është duke marrë trajtim antiviral, ndërsa të afërmit e saj janë vendosur në izolim.
“Proto Thema” raporton se ajo kishte udhëtuar së fundmi në Italinë Veriore dhe ishte kthyer në vendlindje.

Dhe kjo beri qe ajo te merrte virusin ndaj udhetimi ne vendet qe ka virus duhet zhmangur udhetimet ne keto vende.

Por situata po qetesohet dhe cdo gje po shkon drejt kontrollit.