Home TE NDRYSHME Koço Kokëdhima “Unë dhe gruaja ime u tro nditëm sot nga lajmi...

Koço Kokëdhima “Unë dhe gruaja ime u tro nditëm sot nga lajmi qe nuk e prisnim”.

288
0

Kreu i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka reaguar në rrjetin social Facebook pas lajmin për ndarjen nga jeta të gazetarës Anila Dushi.

“Unë dhe Brixhida sot nuk e pritem nga një tjetër lajm i kobshëm: Anila Dushi, bashkëpunëtorja dhe mikja jonë, nuk arriti ta fitojë betejën me virusin.

Anila ishte një vajzë e ditur dhe kurajoze, që e nderoi profesionin e gazetarit dhe Shkodërlocen. Ishte një kolege dhe mësuese e reporterëve të rinj. Të tillë do ta mbajmë mend.

Ngushëllimet më të thella për familjarët dhe të afërmit. U prehsh në paqe, e mira Anilë!”, shkruan Koço Kokëdhima.