Kishte 5 ditë që kishte sjellë në jetë fëmijën/ Nëna shqiptare ndërron jetë duke pirë ujë

Një 29-vjeçare ka ndërruar jetë dje paradite, ndërsa ishte duke pirë ujë, 5 ditë pasi ka sjellë në jetë foshnjen e saj, raporton gazetarja Klodjana Haxhiaj.

Familjarët e Ardita Muçës kanë bërë den oncim.

Ata pretendojnë se ata nuk kanë treguar kujdes ndaj vajzës së tyre gjatë procesit të lindjes, ndërsa presin rezultatet e mjekësisë ligjore.

E reja lindi në datë 30 Qershor në spitalin e Durrësit dhe pas katër ditësh ka dalë nga materniteti. Dje, pasi ishte takuar me motrën e saj, pasi piu ujë u këput e ra ne dysheme. Ndihmën e parë ja dha bashkëshorti, i cili e solli në jetë. Ambulanca mbërriti vonë dhe pa pajisjet e duhura. Ekipi që erdhi në banesë bëri procedurën, por kërkuam që të vijë një mjek, pasi ata nuk ishin të përgatitur për paciente lehonë. Më vonë erdhi mjeku”, tregojnë të afërmit, raporton News24.