Keni plane për këtë fundjavë? Moti ka përgatitur surpiza për ju

Moti vazhdon te na befasoje.

Sipas meterologëve, fundjava parashikohet të jetë njësoj si dita e premte.

Moti do të jetë pjesërisht i kthjellët, me vranësira të shpeshta. Kryesisht vranësirat do të përfshijnë zonat malore.

Sipas Metoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë rritje graduale në të dy vlerat termike ditore duke bërë që termometri të shënojë në fundjavë nga 10⁰ C mëngjesi deri në 35⁰ C mesdita.

Gjithashtu, gjatë javës parashikohet që moti të jetë i kthjellët dhe pritet t vijë sërish i nxehti afrikan.

Reshjet pritet të kalojnë në zonat malore dhe në bregdet gjatë dy ditëve të fundjavës