Kënaquni në fundjavë se gjithçka merr fund pas të Dielës, ç’pritet të ndodhë në vendin tonë? Lajda Porja sapo na paralajmëroi

Përgatituni pas fundjavës, pasi Shqipëria do të mbërthehet nga i ftohti Siberian.

Dëborë dhe ngrica pritet të ketë në vendin tonë pas fundjavës. Sinoptikania Lajda Porja ka thënë sot se java në vazhdim në zonat malore pritet të jetë me dëborë e ngrica, ndërsa temperatura do arrijë deri -8 gradë C.

Sa i përket ditëve festive të Krishlindjes, ajo sqaron se zonat verilindore dhe juglindore do kenë reshje të dendura dëbore, ndërsa pjesa e ultësirës perëndimore do jetë me reshje shiu. Gjatë bisedës me moderatore Lahe, Porja tha se nga përvoja e punës, mban mend që zakonisht Krishtlindjet janë festuar në ditë me shi.