Home TE NDRYSHME Infermieri i spitalit tregon fjalet e fundit të Koço Devoles.,Ja cfare i...

Infermieri i spitalit tregon fjalet e fundit të Koço Devoles.,Ja cfare i tha

547
0

Nje infermier i Infektivit i quajtur Korab Gjana ka treguar per momentet e fundit te aktorit te njohur te humorit, Koço Devole.

Infermieri tregon se kur cdo mengjes shikonte te semuret me radhe, ai ndalonte qe te bisedonte edhe me Devolen.
Keshtu ai kujton biseden e tyre te fundit me Devolen dhe ai qe pranonte se virusi po i merrte shpirtin.

“Momentet e fundit me Koco Devole. Ne mengjes kur po shikoja me nxitim te semuret me radhe… Kur mberrij tek dhoma e shtrimit te Kocos… he mo Koco si je sot? Ahh mor Korab si te jem me pergjigjet. Cfare dreq virusi paska qene ky qe po ma merr shpirtin…Njeriu qe do i mungoj cdokujt! Ky virus ste kurseu as ty”, tregon Gjana.

Kujtojme se Koco Devole u nda nga jeta ne moshen 77 vjecare pasi ishte infektuar me covid-19. Megjithese me vone u sheruar dhe rezultoi negaiv ne test, gjendja e tij shendetesore u rendua. Kjo erdhi si pasoje e semundjes se leucemise nga e cila ai vuante. Mengjesin e sotem date 8 Nentor, Devole mbylli syte pergjithmone.