I erdhi ne maje te hundes! Xhensila reagon ndaj akuzave per operacione plastike: Jam njeri publik por …

0
357

Kengetarja shume e dashur per publikun Xhensila Myrtezaj ka reaguar si rrallehere rreth akuzave per operacionet plastike qe ka pare neper rrjete.

Ajo ka publikuar ne profilin e saj disa fotto nga performancat te “Gjeniu i vogel 1” duke bere te dukur gjithashtu se ajo ka ruajtur po ato tipare dhe mbetet e paprekur nga nderhyrjet.

Ajo shprehet se nuk ka aspak respekt per shpifjet dhe madje thote se askush nuk ka te drejte te vjelli vrere mbi imazhin e saj.

Kengetarja shkruan se Xhensilen e vertete kur fiken kamerat e njohin vetem familja dhe miqte.

“Jeta është e bukur dhe kur them këtë nuk harroj të përfshij sakrificat. Nuk kam kujtime të kapura nga aparati fotografik nga periudha e fëmijërisë sepse nuk jam rritur në një familje me mundësi për të më shkrepur foto. Imazhet e mia të para janë ato që dokumentojnë dashurinë time për muzikën, imazhe nga emisionet ku kam marrë pjesë. Kamera më ka njohur si këngëtare dhe sot më shërben si mjet i një lufte që ashtu si çdo luftë, është e padrejtë…

Fytyra dhe trupi im në moshën e këtij momenti pranë Alketa Vejsiut, janë po aq të paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur në parukeri e në palestër dhe kam dalë entuziaste për reagimin e publikut, publikun që dua ta mbush me dashurinë time. Megjithatë njerëzit kanë hedhur në erë çdo derë shpifjeje dhe unë nuk kam reaguar. Ndërkohë jam njeri dhe jam njeri publik por kjo nuk i jep të drejtën askujt që të vjellë mbi imazhin tim (e të askujt) mërzitjet dhe mllefet personale. Shumë e shohin imazhin e Xhensilës nga kamera por Xhensilën kur kamerat fiken e njohin vetëm të afërmit dhe miqtë.

Kam respekt për skepticizmin, kam respekt për pyetjet e sinqerta por nuk kam respekt për fenomenin e shpifjes pa masë vetëm sepse përtohet që të vëzhgohet përpara se të flitet. Mund të shkruaj më shumë por në fund të ditës, unë mbi të gjitha flas me ata që më njohin pa bërë fjalime: me Zotin dhe me njerëzit që më duan.

Këtë postim dua ta mbyll duke ndarë dhe dy gjëra të tjera: dua të ndaj krenarinë për rrugëtimin e kësaj vajzës që i shkëlqenin sytë nga lumturia e atij momenti dhe të ndaj me fansat e mi mallin për t’ju kthyer skenës sapo muzikës t’i jepet sërish hapësirë”, ka shkruar Xhensila Myrtezaj.