Humb jeten kengetarja e njohur pasi u infektua me delta

Një vendim i pamatur i kushtoi me jetë këngëtares së njohur Hana Horka.

E e cila vendosi që vullnetarisht të infektohet me Covid-19 nga disa familjarë që kishin rezultuar pozitivë.

58-vjeçarja mendonte se kjo do t’ i mundësonte asaj rikthimin në jetën normale, ku mund të shkonte sërish në kinema, teatër, ose të udhëtonte jashtë vendit.

Vetëm pak ditë pasi rezultoi dhe vetë pozitive ajo ndërroi jetë nga komplikimet.

Ndaj eshte nje humbj emadhe per artin dhe familjen e saj.