Humb jeten diten e sotme nje nga kengetaret me te dashur per ne

Anëtari themelues i UB40, Astro kahumbur jeten në moshën 64-vjeçare. Muzikanti, emri i vërtetë i të cilit është Terence Wilson, ka ndërruar jetë papritur. Duke njoftuar lajmin, grupi tha se ata janë te merzitur”.

Astro ishte anëtar themelues i grupit reggae me bazë në Birmingham. Ai është anëtari i dytë i UB40 që ndërroi jetë këtë vit, pas humbjes së Brian Travers në Gusht për shkak të semundjes.

UB40 u formua në fund të viteve 1970 dhe gjatë tre dekadave gjeti sukses me hitet, duke përfshirë “Red Red Wine” dhe ‘(I Can’t Help) Falling In Love”. Këngëtari u largua nga UB40 në 2013 me anëtarin tjetër Ali Campbell për të formuar një grup të ri “UB40 me Ali Campbell dhe Astro’.

Burimi news.arkiva.de/