Home TE NDRYSHME Habit Frederik Ndoci: Maskat erdhen nga Kina të lyera me Covid-19, një...

Habit Frederik Ndoci: Maskat erdhen nga Kina të lyera me Covid-19, një kushëriri im…

444
0

Frederik Ndoci ka bërë një deklaratë te fundit.

Ai tregoi sot se maskat që Amerika bleu nga Kina gjatë fazës së parë të pandemisë, ishin të lyera qëllimisht me Covid-19.

Ai ka thene se :“Kur zbrita në aeroport një rresht policësh më drejtuan një termometër, ata shikonin nga larg nëse kisha temperaturë apo jo.

Kam jetuar në një shtëpi me një rob timin, jetoja në 200 m katrorë, ku disa punëtorë punonin me maska, i sajdisja e qerasja dhe ata u sëmurën me Covid dhe dy prej tyre vdiqën.

Ai kushëriri im ma bënte a je në rregull?

Por unë nuk u preka edhe pse rrija pa maskë.

E ka ajo maska që mbanin 24 orë, pasi ul imunitetin e trupit.

Kina tërhoqi nga Amerika të gjitha maskat, ato kanë qenë të lyera me Covid, ata i blenë me dyfish çmimi”, ka thënë Ndoci në emisionin Shqipëria Live.