Gruaja australiane ka gjetur sekretin perfekt për t’i bërë divanët si të rinj

0
655

Te gjitha amvisat kane probleme me pastrimin e divaneve e aq me teper kur ato jane ne ngjyre te celet.

Mirepo edhe pse ne treg ka kompani pastrimi profesionale, kostoja e tyre nuk ia vlen te perdoret me shume se disa here ne vit.

Por nje grua australiane ka perdorur tabletat per pastrimin e dhembeve per t`i pastruar divanet e per t`i bere drite.

Ajo ka perdorur nje shishe me spraj ku ka hedhur 1 tablete, uje dhe ka sperkatur divanet mbasi e ka lene te veproje per 5 min dhe ne fund i ka ferkuar me detergjent enesh.