Home TE NDRYSHME Greqia tronditet mbremjen e sotme nga dy tërmete të njëri pas tjetrit,...

Greqia tronditet mbremjen e sotme nga dy tërmete të njëri pas tjetrit, ja sa ishin magnitudat

168
0

Greqia nuk gjen qetësi. Pasditen e sotme janë regjistruar dy tërmete njëri pas tjetrit. Lëkundjet janë ndjerë konkretisht në orën 7:03.

Fillimisht një tërmet me madhësi 3.8 ka goditur zonën e Nisyros. Ndërsa një minutë më vonë, në të njëjtën zonë është regjistruar një tjetër tërmet me madhësi 4.1.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë u regjistruan dhe dy tërmete të tjera të njëpasnjëshme. Tërmetet ishin me magnitudë 4.5 të shkalles Rihter.