Gazetarja që pa gjithçka në Himarë tregon e perlotur fjalet e nenes se 7-vjecares:Ja cfare tha ajo

Dje ishte nje dite shume e trisht dhe se sa lehte eshte te humbesh femijen ne vendin tend nga ata qe duhet ta ruanin e jo tja merrnin jeten.

“Shijojini fëmijët, unë e humba timin”. Gazetarja dëshmitare e ngjarjes një dite më parë në Himarë, tregon e përlotur fjalët e nënës çaste pas ngjarjes.

Në një intervistë për Euronews Albania ajo rrëfeu ngjarjen e përjetuar teksa në fraksion sekonde e mitura 7-vjeçare humbi jeten nga mjeti lundrues i dalë nga kontrolli.

Ndiqni intervistën e plotë