Home TE NDRYSHME Firmoset urdhri, ja deri kur do të vijojnë të jenë të mbyllura...

Firmoset urdhri, ja deri kur do të vijojnë të jenë të mbyllura shkollat në Shqipëri

475
0

Eshte firmosur urdhri nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, të gjitha institucionet arsimore do të qëndrojnë mbyllur deri në përfundim të gjendjes së epidemisë të shkaktuar nga infeksioni COVID-19.

Ishte thene se shkollat do te hapeshin ne 3 prill por duke pare gjendjen qe eshte ato do te shtyhen per muajin tjeter.

Mësimi, nën drejtimin e Ministrisë së Arsimit është duke u zhvilluar online, megjithëse ka ende problematika në disa zona ku nuk ka akses në internet.

Por shkollat janë mbyllur prej datë 9 mars dhe pasi gjendja te qetesohet do kete nje lajmerim tjeter.