Filloi bora e pare ne vendin tone ja qyteti qe u zgjua sot i bardhe nga debora

Pas Kukësit, dëbora e parë ka zbardhur edhe Korçën. Mëngjesin e sotëm shumë fshatra në juglindje të vendit janë zbardhur nga reshjet. Në Korçë ka pasur dëborë edhe në Shtyllë dhe Panarit.

Reshje dëbore ka pasur në malin e Gramozit dhe në Mokër të Pogradecit. Reshjet nuk kanë qenë të dendura për këtë arsye nuk ka probleme me qarkullimin e makinave.