Familja shkon ne Livadh per pushime diten e sotme cuditen sa kushtoj 4 pjata patate. foto

Nje familje ka drekuar diten e sotme ne plazhin e Livadhit dhe te gjithe se bashku kane shkuar per ta drekuar.

Pasi ben porosite dhe hengren ne fund vjen fatura.

Kete vit ka pasur nje dyndje te madhe te faturave qe po perhapen ne rrjetet sociale. Dhe te gjithe pushuesit jane te zhgenjyer nga faturat e larta ne bregdet.

Pasi erdhi fatura cudi beri pjata e patatve me cmim 4500 leke ishin marre kater pjata patate 18000 leke. Te kene qene valle me flori? Patate floriri apo me ndonje gje tjeter. Nje cmim qesharak aq dhe zhgenjyes sikur i skuqin me vaj floriri e jo qe ai vaji e lejn me jave pa nderurruar.

Ja dhe mesazhi i qytetarit.
Pershendetje jemi nje familje e madhe qe vijm cdo vit per pushime ne Shqiperi. kete here ishim ne Livadh por na zhgenjyen patatet shikoni sa kushtojne 4 pjata patete… ju lutem anonim