Edi Rama jep lajmin që askush nuk e priste për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar diten e sotme të dhënat e Worldometer te cilat sipas tij tregojne se Shqipëria eshte më mirë se te gjithe vendet deri tani në bilancin e koronavirus.Eshte nje lajm i madh per te gjithe ne sepse po arrime te fitojme perballjen me koronavirusin shpresojme qe ne ditet ne vazhdim cdo gje te hapet dhe dite te mira te vijne per te gjithe ne.

Ja dhe postimi i plote i kryeministrit Edi Rama ne facebook:

ALBANIA THE BEST❤️

Çudi e madhe ëëë?!🤭

Strategji jo, plan jo, teste jo e jo, mjekësi jo që jo, qeverisje jo dhe jo, po ja që kur hap sytë e shikon, na del Shqipëria më mirë se tërë dynjaja deri tani në bilancin e kësaj l.ufte të mallkuar😁

#KrenarpërShqipërinë që sot ka këtë bilanc falë popullit të mençur dhe mirëkuptues me qeverinë👐🏿
dhe
#FrikëngaInjoranca🥴 që na rrezikon gjithçka, sa më shumë ky bilanc varet nga sjellja e çdo individi në kushtet e rihapjes🤔

Shpresojme dite te mira per te gjithe Shqiptaret.