E vogel dhe me floke te palyer/ Ja si dukej Elvana Gjata kur ishte pjese e ”Ethet e se premtes”

Nje nga kengetaret shqiptare me te njohura e me te pelqyera nga shqiptaret eshte Elvana Gjata.

Nje kengetare si Elvana ka shume fansa dhe ne cdo skene qe arri ajo ka arritur te korri vetem suksese me secilen nga kenget e saj.

Edhe pse tani ajo eshte ne kulmin e karrieres se saj artistike ne kujtojme se ajo dikur ishte pjese e spektaklit “Ethet e se premtes mbrema”.

Vidjon me momente te bukura te asaj kohe e ka postuar vete Elvana ku ka qene duke konkuruar me kengen e Mariza Ikonomit.