E trishtë/ Prej 5 ditësh në gjendje kome, ndërron jetë kamarieri që u rrah nga klienti! Debati nisi për një tavolinë të rezervuar…

Gazment Kurmaku 50 vjeç ndërroi jetë mbrëmjen e sotme në Spitalin e Traumës.

I gjithë debati nisi për një tavolinë të rezervuar në restorantin ku punonte 50-vjeçari.

Erjon Llapushi është autori, i cili kishte shkuar si klient në restorant, por 50-vjeçari që ishte në krye të detyrës si shef i kamarierëve e ka njoftuar se tavolina ku ishte ulur ishte e rezervuar.

Llapushi ka kundërshtuar dhe debati ka agravuar duke e go ditur me grushte dhe sende të forta. 50-vjeçari ka rënë duke përplasur kokën me një pjesë betoni duke përfunduar në gjendje kome dhe ditën e sotme ndërroi jetë.