E rrallë/ Alketa Vejsiu flet nga Italia publikisht për bashkeshortin e saj te mrekullueshem

Ajo eshte ne ditete me te bukura te jetes se saj duke festuar triumfin e festivalit te Sanremos.

Alketa ka treguar se në publik është edhe bashkëshorti i saj.

Ajo ka thene se endrra per Sanremo ishte e perbashket dhe te dy do donim te shkonim atje.Dhe kjo eshte dicka shume e bukur.

Ndihem e lumtur qe kam nje bashkeshort te till ne jeten time dhe me mbeshtet cdo hap dhe cdo enderr qe un kam dhe këtë Sanremo ja dedikon eskluzivisht atij. “Në skenë patjetër sonte është bashkëshorti im, patjetër është i ulur atje.

E kam patur gjatë gjithë këtij rrugëtimi mbështetje të jashtëzakonshme dhe sot nuk mund të mungonte sepse kjo është një ëndërr e përbashkët, që e kemi finalizuar të dy.

Edhe nëqoftëse duhet t’ja dedikoj dikuj Sanremo-n, ja dedikoj në mënyrë eskluzive njeriut që dua, që më ka mbështetur në gjithë këtë rrugëtim. Është e mrekullueshme që të kesh dikë që të do dhe të mbështet në ëndrrat e tua, jam me fat për këtë”.