E papritur këtë javë/ Ejlyl i shpreh dashurinë Kemal, por ajo që ndodh më pas…

Seriali shume i ndjekur nga shqiptaret kete jave ka pasur te papritura te shumta.

Ejlyli perpiqet ta bindi Kemalin te hapi kafazin duke i thene fjale te bukura dhe shprehje dashurie, i cili me pas genjehet nga ato fjale dhe e liron ate.

Por Ejlyli tenton disa here ta sul.moje, nje ere me pirun e pastaj e go.det me vazo ne koke duke e lene pa ndjenja dhe arrin te dale nga banesa ku e mbante te mbyllur.

Nderkohe Nazan i tregon Defnes se ato janë ende të pasur pasi ajo ka fshehur para.

Pastaj teksa permendet Kemali ndjek Ejlylin me ar.më nëpër pyll.

Edhe Gynej gëzohet kur mëson se Songyl nuk do largohet nga shkolla.

Me tej Selen godet Zehrën duke menduar se ajo e mashtroi.

Meral zihet me Defnen.

Kemal arrin të kapë Ejlylin dhe i drejton ar.mën asaj.

Feride dhe Toprak e kane kuptuar që Ejlyl ndodhet në rrezik dhe e denoncojnë zhdukjen e saj në polici.