E mbani Mend Selimin tek “Xhenet”? Ja c’ka ndodhur me aktorin…!!!

E mbani mend “Xhenet”, një nga serialet turk më të ndjekur në Shqiperi? Një nga personazhet më të pëlqyer të këtij seriali ka qenë “Selim”, i cili rrëmbeu zemrat e publikut.

Berk vazhdon karrierën në aktrim teksa së fundmi bëri një pushim për shkak të karantinës.“Po jetoj në Izmir për shkak të karantinës, kjo është vendlindja ime. Po qëndroj në shtëpi dhe dal vetëm kur është e rëndësishme.

Përpara pandemisë jetoja në Stamboll. Çdo ditë bëj ushtrime, më pëlqejnë sportet. Më pëlqen të kaloj kohë më familjen, me miqtë sepse kur jam duke punuar jam shumë i zënë”-tregon aktori në një intervistë të tij të fundit.

Berk është shumë aktiv edhe në rrjete sociale dhe shpesh poston foto nga jeta e tij e perditshme, ku shihet se ndryshimi i flokeve i ka dhene nje pamje te tjera.