Doktori i dhuron veshken gruas por me pas ja kerkon mbrasht pasi ajo e tradhton me dike tjeter

Ndodh dhe keshtu. Burri i dhuron veshken gruas dhe me pas ja kerkon mbrapsht pasi ata po divorcohen.

Çifti u martuan në vitin 1990 dhe kishin tre fëmijë së bashku. Dr Batista pohoi se martesa e tyre tashmë kishte rënë për shkak të problemeve të vazhdueshme mjekësore të gruas së tij.

Pasi ajo pati dy transplante të dështuara të veshkave, ai vendosi që të dhuronte një nga veshkat e tij për të shpëtuar jetën e saj dhe martesën e tyre në 2001.

Ai u tha gazetarëve në atë kohë: “Prioriteti im i parë ishte të shpëtoja jetën e saj. Bonusi i dytë ishte të ktheja martesën”.

Dr Batista e akuzoi atë se kishte një lidhje me dike tjeter dhe kerkon kompensim prej 1.5 milionë dollarësh si pjesë e zgjidhjes në një kërkesë të jashtëzakonshme.

Tashme ata jane ne gjyq dhe pritet qe gjykata te marr vendim per ciftin e divorcuar. Shiko.news