‘Dje dola pozitive, sot negative’, infermierja njerr ‘sekretin’: Ja si ta kaloni koronavirusin ne 24 orë

0
779

Tashme covid 19 eshte lajm i dites dhe lajmet per covidin jane gjithmon ne frontin e pare.

Keshtu eshte dhe historia e Infermieries ne Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, Shqipe Kadriu, ka bërë një postim në Facebook, ku tregon se si mund të kaloni covid-19 për 24 orë.

Ajo tha se brenda dy ditëve kur ajo bëri dy teste, dhe mori dy përgjigje të ndryshme, një pozitive dhe një negative dhe hajde merre vesh se cfare ndodh tani kur ben testin.

Infermjerja ka thene se kur bëri testin e parë nuk tregoi se ku punonte dhe doli pozitiv. Të nesërmen pasi u rikthye në punë, bëri sërish testin dhe doli negative.

“Receta për me kalu covidin per 24 ore: e bëra testin pardje; nuk e shkruva ku punoj, dola pozitiv; me thirrën në punë dhe ma banë edhe një dhe shkruan ku punoj. Sot në mëngjes isha negativ; Zotin e kam dëshmitarë që andej nuk di a mu gëzu sepse emocionet më janë pështjellu…tash s’po di a jam + a – ose ne mes diku…Zoti e boftë hajr…”, ka shkruar ajo.

Shpresojme qe ta kete kaluar dhe te jete me mire.