Djali, 4 vjeç, nuk i përmbante lotët pasi iu tha se nuk mund të hipte avion per te udhetuar

Djali, 4 vjeç, nuk i përmbante lotët pasi iu tha se nuk mund të hipte në fluturimin e Ryanair për të takuar gjyshen e tij

Një djalë katër vjeçar, i cili mezi priste të shihte gjyshen e tij në Spanjë , u kthye në aeroport për shkak të një problemi biletë.

Jacob Thomas do të fluturonte nga Liverpooli në Alicante me familjen e xhaxhait të tij dhe ashtu “të kapur dore e duke qeshur” me kushëririn e tij, grupi mbërriti në aeroportin John Lennon .

Por djali i vogël nuk i mbante dot lotët kur familjes iu tha se ai nuk mund të bashkohej me ta në fluturim pasi bileta e tij Ryanair nuk ishte e lidhur me të tyren, raporton Liverpool Echo .

Xhaxhai i Jacob, Ben, , do të fluturonte për në Alicante me gruan dhe vajzën e tij më 28 korrik, kur i vëllai Justin Thomas vendosi t’i linte ata të merrnin djalin e tij Jacob me vete në atë udhëtim. Pasi kishin shpenzuar 400 £ për pushimet e Jacob, familja thotë se atyre në fillim iu tha se duhej ta rezervonin biletën e tij si një fluturim të veçantë, i cili më pas do të lidhej me të tyren.

Xhaxhai i Jakobit Beni kaloi një javë e gjysmë duke u përpjekur të kalonte në Ryanair në mënyrë që të lidhte biletën e djalit me të tyren. “Na u tha se duhej ta verifikonim përmes një faqe interneti të cilën e provuam, por nuk na dha asnjë udhëzim, kështu që ne vazhduam të telefononim për të marrë ndihmë, por serish hic asgjë. Në fund na u desh të luanim bingo dhe të shkonim në aeroport për t’u kontrolluar dhe në fund ata thanë se nuk ishte e mundur”.

“Ne postuam problemin në internet dhe dikush tjetër komentoi se edhe ata kanë të njëjtin problem dhe do të largohen së shpejti. Ishte e tmerrshme, fëmijët janë në një moshë dhe ishin kaq të emocionuar, duke u kapur për dore në aeroport dhe duke qeshur dhe duke thënë se mezi presin të shohin dadon. Ishte e tmerrshme..
“Ata po qanin. Fatmirësisht vëllai im mbërriti shpejt dhe nuk ishte shumë larg, përndryshe askush nga ne nuk do të mund të shkonte. Ishte e pabesueshme që asnjë personel i Ryanair nuk ishte në aeroport.”

Një zëdhënës i Ryanair më tej tha: “Meqenëse nuk është e mundur të shtohet një fëmijë nën 16 vjeç në një rezervim ekzistues fluturimi, ky fëmijë u rezervua në një rezervim të ri të veçantë i cili duhej të ‘lidhej’ me rezervimin e një të rrituri mbikëqyrës përpara udhëtimit. Megjithatë, agjenti i trajtimit në Aeroportin e Liverpoolit nuk arriti të lidhte rezervimin e këtij pasagjeri dhe gabimisht i mohoi atij të udhëtonte nga Liverpooli në Alicante më 28 korrik.

“Agjenti i trajtimit në Aeroportin e Liverpoolit tashmë ka rënë dakord të kompensojë pasagjerin dhe një anëtar i Ekipit të Shërbimit të Klientit do të jetë në kontakt drejtpërdrejt për të ndihmuar.”