Cifti i infekuar me Covid shuhet dorë për dore: Nuk ia dolën dot…

Një histori prekëse është raportuar në mediat e huaja.

Një çift nga Michigan, ka ndërruar jetë edhe pasi u infektuan me COVID-19.

Mediet e huaja raportojnë se dy të moshuarit ndërruan jetë nga Covid-19, në një distancë kohore prej vetëm një minutë, duke mbajtur dorën e njëri-tjetrit.

Cal Dunham, 59 vjeç dhe gruaja e tij Linda, 66 vjeç, humbën jetën, të dielën (26 shtator).

Çifti, i cili vua nte nga sëmundje bashkëshoqëruese, që nuk janë bërë ende të ditura, u infektua në fillim të muajit shtator gjatë një udhëtimi familjar, tha vajza e tyre, Sarah Dunham.