Çdo grua pas të 40-ve duhet të përdor patjetër çdo ditë këtë lloj vaji!

Pas të 40-ave, gratë përjetojnë ndryshime në disa aspekte, emocionale, fizike dhe psikologjike. Plakja zvogëlon kujtesën, rrit stresin dhe shkakton shumë probleme të tjera.

Por a dini që pas kësaj moshe këshillohet që femrat të përdorin çdo ditë vajin esencial të sherebelës (e gjeni në dyqanet e ndryshme të produkteve bimore)? Ky është një produkt i përdorur që nga lashtësia nga gratë pas të 40-ve për të lëhtësuar simptomat e menopauzës dhe për shumë përfitime të tjera.

Parandalon infeksionet: Mjafton të përdorni 5 pika vaj esencial sherebeli për të mjekuar plagët e ndryshme.
Balancon hormonet: Mund të konsumoni një lugë çaji me vaj sherebele çdo mëngjes.

Përmirëson qarkullimin e gjakut: Për këtë mund ta integroni vajin e sherebelës në produkte apo receta të ndryshme.
Ndihmon me tretjen: Hidhni 5 pika vaji në një kompres të ngrohtë dhe mesazhoni zonën e barkut.

Rregullon kolesterolin në gjak: Hidhni 5 pika vaji në një kompres të ngrohtë dhe mesazhoni zonën e barkut.

Çliron stresin: Miksoni 6 pika vaj sherebele me 2 pika lëng portokalli dhe pijini.

Ju ndihmon me gjumin: Konsumoni 2 pika vaj sherebele përpara se të flini.

Përmirëson lëkurën: Miksoni disa pika vaj sherebele me vajra të tjerë esencialë dhe përdorini për të masazhuar lëkurën problematike.