Wednesday, June 3, 2020

Mjekët: “Mos provoni asgjë tjetër”, ja 2 shërimet BIO për arteriet e bllokuara

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj. Nëse doni të ulni rreziqet nga...

Goja ime mbante erë të keqe dhe unë me këtë kurë zhduka erën e...

Është krejtësisht normale të zgjoheni në mëngjes me frymëmarrje të keqe. Era e keqe shkaktohet nga bakteret që mbajnë në gojë gjatë natës. Fryma...

Kek pa miell dhe sheqer, receta që është bërë ‘hit botëror’

Ky kek pa miell dhe sheqer u bë ‘hit botëror’ në një kohë shumë të shkurtër. Përgatitet me pak ingredientë dhe në vetëm pak...

5 Mënyra natyrale për kurimin e mykut të lëkurës në shtëpi!

A keni kërpudha apo myk në këmbë apo në duart tuaja? Zbuloni se si t'i kuroni ato natyrshëm me këto menyra natyrale ne shtepi. Disa...

7 Simptomat alarmante të kancerit anal që nuk duhet ti injoroni!

Shumica e njerëzve nuk ndihen mirë kur flasin për problemet e tyre personale me mjekun. Ata ndjehen të zënë ngushtë kur diskutojne mbi këtë...

Vajza dhe gra, kjo BIMË bën që të MOS keni nevojë të shkoni më...

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më seriozet, janë shumë të zakonshme te vajzat e reja...

Ja çfarë ndodh me trurin, zemrën dhe barkun tuaj kur hani 3 banane në...

A e dini se nëse hani të paktën tre banane në ditë, mund ta zvogëloni ndjeshëm rrezikun për të pasur një goditje në tru...

E çuditshme por e vërtetë! Dieta me fasule: Humbisni 5 kg në vetëm 7...

Fasulet janë të pasura me proteina lehtësisht të tretshme, vitamina B, C, E, PP, pastaj mineralet kalcium, fosfor, bakër, zink, hekur dhe aminoacidet, ndër...

3 truket si ta bëni banjon tuaj si të re dhe ta çmendni komshien...

Pastroni lavamanin tuaj me uthull për një shkëlqim të panjollë Uthullën përziejeni me pak lëng limoni në një shishe me sprucim, sepse në vetvete uthull...

Bërthama e avokados : Superushqimi për shëndetin tuaj

Bërthama e avokados është plot me ushqyes që mund të ofrojnë disa përfitime shëndetësore për trupin. Në fakt, fara përmban më shumë antioksidantë sesa...
280,513FansLike
19,984FollowersFollow
15,100SubscribersSubscribe

Recent Posts