Tuesday, September 24, 2019

Mjekët: “Mos provoni asgjë tjetër”, ja 2 shërimet BIO për arteriet e bllokuara

Nivelet e larta të kolestrerolit dhe një dietë jo e shëndetshme është receta perfekte për të shkatërruar trupin tuaj. Nëse doni të ulni rreziqet nga...

Ju nuk jeni të shëndoshë, por barku juaj është i fryrë! Mësoni si të...

Shumë njerëz mendojnë se fryrja e barkut ësht ënjë nga gjërat më të bezdisshme në botë. Ne të gjithë e dimë se ky është...

Femra! Ky është gabimi i tmerrshëm që bëni kur fusni rrobat në lavatriçe

Makina e larjes së rrobave në temperatura të ulëta lejon zhvillimin dhe bartjen e bakterieve nga rrobat e zakonshme me peshqirët e kuzhinës, të...

Lengu qe pastron zorret dhe largon kapsllekun

Kapsllëku është me rëndësi të shërohet jo vetëm për shkak të dhembjeve dhe nervozizmit që i shkakton, por edhe për shkak se materiet e...

10 mjekimet për plagët që ju i keni në shtëpi

Ne të gjithë kemi përjetuar një plagë në një moment në jetën tonë, por kush e dinte që përgjigjja për një shërim të shpejtë...

Ja 10 Shenjat e infeksionit të dhëmbëve dhe 6 trajtimet e tyre në shtëpi

Ka shumë arsye për dhimbjen e gojës dhe ato nuk janë të gjitha të rrezikshme. Kavitetet e vogla, inflamacionet e grykave ose ulcerat e...

E çuditshme por e vërtetë! Dieta me fasule: Humbisni 5 kg në vetëm 7...

Fasulet janë të pasura me proteina lehtësisht të tretshme, vitamina B, C, E, PP, pastaj mineralet kalcium, fosfor, bakër, zink, hekur dhe aminoacidet, ndër...

Goja ime mbante erë të keqe dhe unë me këtë kurë zhduka erën e...

Është krejtësisht normale të zgjoheni në mëngjes me frymëmarrje të keqe. Era e keqe shkaktohet nga bakteret që mbajnë në gojë gjatë natës. Fryma...

Kek pa miell dhe sheqer, receta që është bërë ‘hit botëror’

Ky kek pa miell dhe sheqer u bë ‘hit botëror’ në një kohë shumë të shkurtër. Përgatitet me pak ingredientë dhe në vetëm pak...

Përzierja mrekullueshem që pastron gurëzat, pa shkuar te dentisti

Dhëmbët e verdhë dhe me njolla janë në problem i shumë njerëzve që ju bënë shumë shpesh të ndihemi në siklet. Dhëmbët janë një pjesë...
264,011FansLike
12,356FollowersFollow
5,010SubscribersSubscribe

Recent Posts