Home TE NDRYSHME Cako nis parashikimet: 10 mijë ushtarë amerikanë do të vijnë në Shqipëri,...

Cako nis parashikimet: 10 mijë ushtarë amerikanë do të vijnë në Shqipëri, Biden do te …

407
0

Ne Emisionin “E diell” rubrika me interesante per publikun eshte ‘Rrethi katror’ ku konspiracionisti Alfred Cako ben ato parashikimet e tij.

Midis te tjerash ne studio ai tha se para dates 3 nentor e gjithe Evropa do te mbyllet dhe se gjithashtu gjera te pazakonta do te vijne per Shqiperine dhe Kosoven.

Per trevat shqiptare Cako thote se shume shpejt do te vijne gati 10 mije ushtare qe do te sterviten ne vendin tone si nje loje ushtarake.

Ndersa nje parashikim tjeter ai ka bere per Ameriken ku foli per nje rizgjedhje te presidentit Trump ne zgjedhjet tek te cilat do te shohim se Joe Biden do te terhiqet nga gara.

Fjalet e Cakos jane:
“Më kanë sulmuar, më kanë quajtur edhe të çmendur. Kam thënë para datës 3 nëntor do të mbyllet Evropa. Ky kryeministri ynë do e shty edhe pak më tepër. Është njeriu më i dobët, nëse bie anti-faja, kundër familjes e krijuar nga e majta. 8-10 mijë ushtarë do të vijnë në Kosovë dhe në Shqipëri. Do të vijnë për një lojë ushtarake, këto do të jenë kundër rizgjedhjes së Trump. Por nëse Biden nuk tërhiqet”, tha Cako.