“Burri i saj ndërtues i famshëm dhe mik i Edi Ramës”, media italiane zbulon të pathënat e Alketa Vejsiut

Amadeus ka zgjedhur Alketa Vejsiun si nje gjeni ne fushen e spektakleve dhe e ka zgjedh ate te prezantoj ne Sanrremo.

Gazetarja e “Libero.it”, Alessandra Menzani, i ka kushtuar një artikull te bukur Alketa Vejsiu.

Te marten fillon Sanremo dhe te gjithe po behen gati.Dhe Alketa po behet gati per te qene pjese e Sanremos.

Ajo enderron qe te jete njehere pjese e Sanrremos dhe kjo enderr po behet realitet.

“Italia është pjesë e imja,” – thotë ylli i Tiranës sot, – “Unë e kam atë në gjakun tim, rrjedh në venat e mia”. “Falë numrit një, Lucio Presto dhe Amadeus. Çfarë nderi. Nuk mund ta besoj”.

“Jam e lumtur që e ndaj skenën me Georgina Rodriguez”, thotë ajo. “Ne të dyja jemi të huaja dhe më pëlqen të mendoj për Sanremo si një vend i madh për të na bashkuar”. Ëndrra e saj është të punojë me Fiorello: Ne do të ishim një çift i mrekullueshëm.

Jeta private

Nuk mund të thuhet se nuk po shkon mirë as në frontin privat. Në vitin 2006 ajo u martua në fshehtësi me Ardi Nelaj, një ndërtues i famshëm shqiptar, mik i kryeministrit Rama. Në ceremoni morën pjesë disa ish-politikanë shqiptarë, si Igli Toska dhe Blendi Klosi. Çifti ka dy fëmijë, Nicole dhe Lionel. “Duket si klishe por familja është forca ime, ekuilibri për lumturinë time”, tha ajo. Një vajzë e lezetshme, le ta mbajmë në konsideratë sepse do të na tregojë udhën.