Bleu nje ark me biter qytetari shtanget kur shikon daten e prodhimit.video

Te ushqehesh ne Shqiperi nuk eshte dhe aq e lehte pasi shume ushqimeve te skaduara i nderrohet data apo i falsifikohet dhe i dergohen ne treg.

Keshtu ka ndodhur dhe diten e sotme ku nje pronar lokali ka shkuar ta marr furnizim per lokalin dhe papritur zbulon se shishet me biter ishin me data te falsifikuara.

Pra te blesh dhe te shesesh mall te skaduar. Te blesh semundje me para i thone kesaj.

Ku eshte shteti qe duhet ta ruaj konsumatorin. Me shume kujdes duhet nga AKU e keta tipa qe nderrojne datat e skadences, duhen marr masa te rrepta.

Ja se si shprehet qytetari

“Pershendetje joq doja te dencoja kte fakt qe kto biterat te 2020 dhe i kan mbuluar dhe i kan ven skadencen ne 2023 shikoni cfar bejn vetem per te fituar ndonje lek me shum shendetin e qytetarv Kam nje bar te vogel ne divjake dhe bera furnizimin dije dhe ishin te gjitha keshtu Ishte nje nga kto furgonat qe sjellin furnizime por ishte pa logo flm nq se e postoni”

Por shikoni se si shprehen komentuesit.