Beni gati cadrat per neser.Ja si do jete moti kete jave

Shërbimi Meterologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për javën që vjen në vendin tonë duke paralajmëruar shi e rrebeshe.

Dita e hënë dhe e martë do karakterizohen nga mot i paqëndrueshëm.

Duke nisur nga e mërkura moti do të përmirësohet.

Deri të premten, vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshem dhe orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të territorit. Vranësira pritet të jenë pakta kryesisht përgjatë relieveve malore.