Ballkani nuk gjen qetësi nga termetet nje tjeter termet diten e sotme

Një tërmet me magnitutë 4,1 i shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në Turqi, sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane.

Raportohet se epiqendra ishte 67 kilometra në jug-jugperëndim të qytetit të Corum, ndërsa thellësia fokale vlerësohet se është 1 kilometër.

Po keshtu dhe ne Greqi ka pasur lekundje termetit kete muaj dhe shpresojme qe lekundjet sizmike te jene me instesitet te ulet.

Shpresojm qe cdo gje te shkoje mire.