Babai shkon ne maternitet te shikoj djalin e sapo lindur, kur papritur i vjen nje mesazh nga shefi i tij që e habiti

Burri merr papritur nje telefonate ku i thone se sapo ka lindur bashkeshortja.

Ai megjithate sapo kishte filluar nje pune te re dhe i emocionuar u largua nga puna pa i marre leje askujt qe te shikoje femijen e tij.

Gezimi qe ai kishte ishte shume i madh dhe madje harroi qe nuk lajmeroi askend dhe vrapoi drejt maternitetit pare si ishin bashkeshortja dhe djali i tij.

Por pasi arriti atje mori nje mesazh tjeter ne celular ku shkruhej se e kishin pushuar nga puna dhe ai u merzit shume.

Por megjithate ai i shijoi disa dite me familjen e tij ndersa per punen ai shpreson se se shpejti do te filloj nje pune te re.