Avioni bën ulje emergjente pasi plas tymi brenda në gabinë dhe njerezit ulerasin nga frika. Video

10 minuta pasi u ngrit nga aeroporti i Bukureshtit aeroplani mbushet me tym dhe njerezit jane te shokuar nga tymi dhe ulerimat e udhetareve.

Kabina e avikonit u mbush plot me tym dhe njerezit u tmerruan nga kjo situate.

Ndërkohe kapiteni bën me dije se avioni do të bente ulje emergjente duke u kthyer ne Bukuresht.

Pasagjeret filluan të perdorin maskën e oksigjenit që të marrin ajër derisa avioni të ulej.

Por fatmirësisht asnjë nuk u lëndua dhe avioni u ul përsëri në aeroportin ku u ngrit para 10 minutash.