admin

Si te pergatistni tave te shijshme me makarona

Si të bëni tavën më të mirë të makaronave në furrë Makaronat e pjekura në furrë, janë një nga ushqimet më komforte. Po të gatuhen mirë, kjo recetë klasike është kombinimi perfekt i djathit, brumit, salcave, nxehtësisë dhe kripës. Së bashku me një shishe verë të kuqe, kthehet në një vakt mrekulli. Përdorini këto këshilla…

Read More

Blerina Bombaj: Lista “e zezë” e ushqimeve që nuk duhet të konsumoni

Dietologia Blerina Bombaj ka përgatitur një listë të ushqimeve që mund të konsumoni dhe një me ushqimet që duhen evituar nëse doni të humbisni peshë. Më poshtë lista me ushqimet që janë me “të zezë” (të palejuara): Nga ushqimet që përmbajnë proteina: pançeta, sallami, salsiçet, mishi me dhjamë, të brendshmet. Nga frutat dhe zarzavatet: patatet…

Read More