Home TE NDRYSHME Aurela Gaçe në zi ndahet nga jeta njeriu i shtrenjtë për të:...

Aurela Gaçe në zi ndahet nga jeta njeriu i shtrenjtë për të: Qofsh i parajasës, vajzat e mia të kanë…

221
0

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Aurela Gaçe ka humbur sot gjyshin. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo ka shprehur dhimbjen e saj dhe të vajzave për një humbje të tillë.

Ndër të tjera këngëtarja shkruan se për shkak të situatës së pandemisë nuk mundën as t’i shkonin në spital dhe t’i shprehinin dashurinë gjyshit të tyre.

“Qofsh i parajsës gjyshi Xhimi. Vajzat e mia e kishin stërgjysh, por ashtu e thërrisnin, si e thërriste babai i tyre. Ike në një kohë si kjo, kur as në spital s’mundet as ta vizitosh.

Kur fëmija, gruaja, nipërit, as arrijnë të të thonë se të duan. Kjo është shumë e dh imbshme. Grace stërmbesa jote qau shumë për ty, se të njohu, shpenzoi kohë me ty e ndarja dhëmb”, shkruan Aurel krahas fotos ku shfaqet me gjyshërit e saj.