Alfred Cako paralajmeron shqiptaret/ Nis mbyllja e madhe, më pas do na detyrojne…

0
701

Konspiracionisti shqiptar Alfred Cako ka bere nje shkrim në Facebook në të cilin paralajmëron se cfare pritet te ndodh por a jane te sakta ato qe ai shkruan?

Ai mendon se qeveria shqiptare po planifikon mbylljen e madhe të vendit në fund të Gushtit dhe pasi populli të mbyllet do jetë në faliment ekonomik dhe va ksina do u imponohet

Sipas tij duke përdorur koronavirusin si justifikim dhe shtimin e rasteve do bëhet mbyllja graduale e aktiviteteve ndërsa në tetor-nëntor në vendin tonë do vijë va ksina e cila ende nuk dihet nëse është funksionale por do provohet tek popullata jonë.

Ai fton të gjithë të shpërndajnë sa më shumë këtë të vërtetë të madhe për që pret Shqipërinë dhe shqiptarët në pak muaj.

Po a ja ne te verteta fjalet qe shkruan ai?? Ne javet ne vazhdim do te shikojme se cfare do ndodh ne te vertete