Aktorja e njohur tregon sekretin se si humbi 27 kg brenda nje viti

Rebel Wilson, 40 vjeç, foli për mënyrën sesi humbi 27 kilogramë dhe ndryshoi jeten e saj.

Aktorja e Pitch Perfect vlerësoi ecjen si ushtrimin e saj të preferuar të sigurt dhe të lirë.Ecni cdo dite dhe me shume dhe do te shikoni ndryshimin.

Aktorja u tregua e sinqertë me fansat e saj në Instagram, duke iu përgjigjur pyetjeve të tyre dhe duke ndarë këshillat që e ndihmuan të humbiste 27 kilogramë këtë vit.

Këshilla e saj më e madhe? Filloni të ecni!

“E di që jam në një pozicion me fat, kam akses në trajnerë personalë vërtet të mrekullueshëm. Por dua që ju ta dini se pjesa më e madhe e ushtrimeve që kam bërë këtë vit kanë qenë vetëm duke dalë për shëtitje,” tha ajo. Pavarësisht se ku ndodhej ajo në botë, Wilson tha se ecja me milometra te tera dhe ai ishte ndryshimi im i madh.

“Ecja është mënyra më e mirë për mua – për llojin e trupit tim – për të metabolizuar yndyrën,” shtoi ajo. “Në anën fizike, këshilla ime më e madhe, djema, dhe vajza është të dilni dhe të ecni. Nëse mund të bëni një orë, kjo është ajo që më pëlqen të bëj, kur shkoj në këmbë, dhe është më e mira. Thjesht lëvizni trupin tuaj.”

Ajo tregon dhe me rutinën e fitnesit të Wilson, e cila përfshinte stërvitje me intervale me intensitet të lartë (HIIT), lëvizje lëvizshmërie, stërvitje me rezistencë dhe ditë rikuperimi. Ai shpjegoi se java e saj tipike do të dukej diçka si kjo:

Dita 1: Aerobi me intensitet të lartë
Dita 2: Stërvitje me pesha/rezistencë
Dita 3: Ecje dhe kardio/rikuperim
Dita 4: Aerobi
Dita 5: Aerobi/dhe pesha
Dita 6: pushim
Dita 7: Aerobi

Dhe brenda nje viti humba 27 kg.